: 776692
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wrocław...
KMP Wrocław
02.07.2015 r.

Rekrutacja do służby w Policji

Przypominamy, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu prowadzi rekrutację do służby w Policji. Jeżeli jesteś obywatelem polskim o nieposzlakowanej opinii, który m.in. nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadasz co najmniej średnie wykształcenie, możesz zostać funkcjonariuszem Policji.

więcej »»
KMP Wrocław-WPiP
02.07.2015 r.

Ukradł rower miejski - policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali jednoślad

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP Wrocław zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież jednośladu z miejskiej wypożyczalni. Kierujący, jadąc rowerem jedną z ulic miasta, na widok funkcjonariuszy nagle zaczął się nerwowo rozglądać, by po chwili przyśpieszyć. Próba ucieczki była nieskuteczna, bo policjanci szybko zatrzymali sprawcę. Okazało się, że rower o wartości 2 tysięcy złotych został wcześniej skradziony ze stacji bazowej. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
KMP Wrocław
02.07.2015 r.

Konkurs plastyczno-literacki „Policja przyszłości”

Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych wspólnie z Wydziałem Profilaktyki Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji realizuje konkurs „Policja przyszłości”, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów.

więcej »»
KMP Wrocław
02.07.2015 r.

Doba w liczbach

Miniona doba to 417 interwencji wrocławskich policjantów i w sumie 24. podejrzanych, zatrzymanych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku.

więcej »»
KMP Wrocław
01.07.2015 r.

Kontrole autobusów

Wydział Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu wyznaczył posterunek kontroli autobusów, który został usytuowany na parkingu przy ul. Ślężnej a Petrusewicza (przy Wzgórzu Andersa). Od dnia 20.05.2015r. (do odwołania) od poniedziałku do soboty, w godz. 6:00 – 9:00 funkcjonariusze WRD KMP Wrocław sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, jego wyposażenie, stan trzeźwości kierujących oraz dokumenty wymagane w związku z kierowaniem pojazdem i jego używaniem.

więcej »»
KMP Wrocław-WRD
01.07.2015 r.

Przypominamy! Nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w pojazdach

W porównaniu do dotychczasowych przepisów zniknęło kryterium wieku dziecka, a pozostało jedynie kryterium wzrostu. Dziecko, które ukończyło 12 lat, a jednocześnie nie osiągnęło 150 cm wzrostu, ma obowiązek korzystać z fotelika bezpieczeństwa lub innego urządzenia bezpieczeństwa do przewożenia dzieci.

więcej »»
KMP Wrocław
01.07.2015 r.

Zabezpieczajmy rowery

Informujemy, że na terenie Wrocławia i powiatu, w jednostkach policji podległych KMP Wrocław, można bezpłatnie oznakować rower. Jednoślad z numerami naniesionymi przez policjanta nie jest już atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, ponieważ, funkcjonariusze,podczas kontroli mogą szybko ustalić właściciela.

więcej »»
KP Wrocław Psie Pole
01.07.2015 r.

Spotkanie z działkowcami

26 czerwca 2015r. funkcjonariusze KP Wrocław Psie Pole spotkali się z zarządem oraz działkowcami ROD „Poświętne”. Podczas spotkania poruszone zostały najważniejsze kwestie bezpiecznego korzystania z terenu działek oraz prawidłowego zabezpieczenia mienia przechowywanego na terenie ROD.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu