: 776524
Ostatnie komunikaty

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KMP Wrocław...
KMP Wrocław
01.07.2015 r.

Kontrole autobusów

Wydział Ruchu Drogowego KMP we Wrocławiu wyznaczył posterunek kontroli autobusów, który został usytuowany na parkingu przy ul. Ślężnej a Petrusewicza (przy Wzgórzu Andersa). Od dnia 20.05.2015r. (do odwołania) od poniedziałku do soboty, w godz. 6:00 – 9:00 funkcjonariusze WRD KMP Wrocław sprawdzać będą stan techniczny pojazdów, jego wyposażenie, stan trzeźwości kierujących oraz dokumenty wymagane w związku z kierowaniem pojazdem i jego używaniem.

więcej »»
KMP Wrocław-WRD
01.07.2015 r.

Przypominamy! Nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w pojazdach

W porównaniu do dotychczasowych przepisów zniknęło kryterium wieku dziecka, a pozostało jedynie kryterium wzrostu. Dziecko, które ukończyło 12 lat, a jednocześnie nie osiągnęło 150 cm wzrostu, ma obowiązek korzystać z fotelika bezpieczeństwa lub innego urządzenia bezpieczeństwa do przewożenia dzieci.

więcej »»
KMP Wrocław
01.07.2015 r.

Zabezpieczajmy rowery

Informujemy, że na terenie Wrocławia i powiatu, w jednostkach policji podległych KMP Wrocław, można bezpłatnie oznakować rower. Jednoślad z numerami naniesionymi przez policjanta nie jest już atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, ponieważ, funkcjonariusze,podczas kontroli mogą szybko ustalić właściciela.

więcej »»
KP Wrocław Psie Pole
01.07.2015 r.

Spotkanie z działkowcami

26 czerwca 2015r. funkcjonariusze KP Wrocław Psie Pole spotkali się z zarządem oraz działkowcami ROD „Poświętne”. Podczas spotkania poruszone zostały najważniejsze kwestie bezpiecznego korzystania z terenu działek oraz prawidłowego zabezpieczenia mienia przechowywanego na terenie ROD.

więcej »»
KMP Wrocław
01.07.2015 r.

Doba w liczbach

Miniona doba to 412 interwencji wrocławskich policjantów i w sumie 15. podejrzanych, zatrzymanych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku.

więcej »»
WPiP KMP Wrocław
01.07.2015 r.

Patrol roku z wizytą u Komendanta Miejskiego Policji.

W dniu 30. czerwca br. Komendant Miejski Policji we Wrocławiu – insp. Jacek Kaczmarek zaprosił na spotkanie najlepszy patrol województwa dolnośląskiego – sierż. Jakuba Gimzickiego oraz st. post. Łukasza Skotnickiego z Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu – zwycięzców wojewódzkich eliminacji XXII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych Patrol Roku.

więcej »»
KMP Wrocław
30.06.2015 r.

Bezpieczny odpoczynek -bezpiecznie nad wodą

Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i rozsądku nad wodą. Pamiętajmy więc, aby szukając ochłody w wodzie nie próbować swoich sił w rzekach i jeziorach, czyli tam, gdzie mogą występować wiry, prądy, nierówne dno, roślinność.

więcej »»
KMP Wrocław
30.06.2015 r.

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów

Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od października do maja, w godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 8.00-22.00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu