Ta strona używa plików cookie!
close

Zaproszenie na konferencję „Bezpieczny Senior we Wrocławiu”

Data dodania: 11 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy funkcjonariusze zapraszają wszystkich seniorów na konferencję poświęconą ich bezpieczeństwu. Wydarzenie odbędzie się 26 września w sali konferencyjnej Hali Stulecia. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Komenda Miejska Policji we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej rozmowy o ważnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu mają przyjemność zaprosić wszystkich seniorów na konferencję, która odbędzie się 26 września b.r. Podczas konferencji podejmowane będą tematy istotne dla bezpieczeństwa seniorów. Jednym z nich będzie dyskusja nad tym, jak ustrzec się przed oszustwami dokonywanymi metodą „na wnuczka” i „na fałszywego policjanta”. Będzie mowa o umowach zawieranych na odległość i poza siedzibą przedsiębiorstwa, a więc na różnych pokazach i po „atrakcyjniej” cenie.

O bezpieczeństwie na rynku nieruchomości, czyli jak wynająć mieszkanie lub pokój studentowi i spać spokojnie, opowiadać będą pracownicy Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów będzie udzielał porad na temat praw konsumenta, a także obowiązkach sprzedawcy. Rzecznik wyjaśni czym różni się reklamacja od rękojmi, czyli jak oddać towar do sklepu oraz jak skutecznie wypowiedzieć umowę sprzedaży.

Seniorzy będą mieli również okazję zapytać policyjnego instruktora samoobrony, jak zachować się w sytuacji zagrożenia

Przedsięwzięcie zostało przygotowane wspólnie z partnerami: Halą Stulecia, DOSPON, Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wrocławskim Centrum Seniora. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

st. sierż. Dariusz Rajski