Ta strona używa plików cookie!
close

Wielokrotnie uciekał ochroniarzom. Złapali go policjanci

Data dodania: 7 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Śródmieście Wrocław

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji na wrocławskim Śródmieściu zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który okradał sklepy w centrach handlowych. Wielokrotnie uciekał pracownikom ochrony, którzy próbowali go ująć. Policjanci namierzyli go w sklepie, został zatrzymany.

Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście realizowali czynności operacyjne niedaleko Pasażu Grunwaldzkiego. O godzinie 18:30 zwrócili uwagę na 25-letniego mężczyznę. Rozpoznali go jako sprawcę kradzieży dokonywanych na terenie wrocławskiego Śródmieścia. Mężczyzna wielokrotnie wymykał się pracownikom ochrony sklepów, którzy bezskutecznie próbowali go ująć. Kryminalni błyskawicznie zatrzymali 25-latka.

W wyniku przeprowadzenia dalszych czynności z zatrzymanym mężczyzną, okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia, celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego lub Zakładu Karnego. Był podejrzewany o kradzieże opakowań perfum znanych, światowych marek. Kradzieży miał dokonać w maju b.r. ze sklepów w centrach handlowych. Wartość skradzionego towaru została określona na ponad tysiąc złotych.

Policjanci ustalili ponadto, że oprócz perfum, jego łupem padały również inne artykuły. Z jednego ze sklepów zabrał 7 sztuk świec zapachowych o wartości 699 zł oraz 11 opakowań kawy w ziarnach o wartości 789 zł.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył, że kradnie, ponieważ ma problem z używkami. Teraz będzie miał przymusową przerwę od używek, ponieważ trafił prosto do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st.sierż. Dariusz Rajski