Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z klubu motocyklowego wspierają leczenie Kuby

Data dodania: 28 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Niestety w 2012 roku Kuba został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę. Miał wtedy 9 lat, a po zdarzeniu przez 5 miesięcy pozostawał w śpiączce. Jego stan był bardzo ciężki. Znając tę sytuację i przede wszystkim chcąc pomóc, wrocławscy policjanci z klubu Blue Knighst Poland I, zaangażowali się w finansowanie leczenia chłopca. Funkcjonariusze, podejmując różnego rodzaju inicjatywy, wspierali, a ostatnio zebrali środki finansowe, pozwalające na zakup nowego i lżejszego wózka inwalidzkiego, dla mającego już dziś 14-lat chłopca. Kuba na nim, razem ze swoim ojcem wybrał się na pielgrzymkę do Watykanu, gdzie spotkał się z papieżem Franciszkiem.

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w roku 2012. Kuba doznał urazu czaszkowo-mózgowego, w konsekwencji doszło też do ciężkiego niedotlenienia mózgu. Lekarze określali jego stan jako ciężki. Wiele osób zaangażowało się w pomoc dziecku.  Również dzięki zaangażowaniu i wsparciu mundurowych z Motocyklowego Klubu Blue Knighst Poland I, od lat rehabilitacja Kuby prowadzona jest w sposób niejednolity i urozmaicony. Oprócz zabiegów typowo medycznych, stróże prawa dbają również o to, aby dziś już nastolatek, uczestniczył w atrakcjach mających wpływ na jego rozwój emocjonalny i intelektualny. Kuba już nie raz jeździł motocyklem, zasiadał też na miejscu kierującego jednośladem.

W czerwcu 2018 roku, w Janowie koło Chełma, odbyła się IV edycja imprezy pn. ,,Dziki Wschód Party”, na której policjanci z Blue Knights Poland I, gościli kolegów z Riders of IPA Poland, Doctor Riders, Blue Knights Poland II oraz Blue Knights Poland X.

Podczas spotkania zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie Kuby. Zgromadzona przez funkcjonariuszy kwota, którą przekazali rodzicom nastolatka, pozwoliła na zakup nowego, lżejszego wózka inwalidzkiego. Już na nim Kuba razem z ojcem wybrali się na pielgrzymkę do Watykanu, gdzie spotkali się z papieżem Franciszkiem. Było to wielkie przeżycie dla obu Panów.

Blue Knigst® jest międzynarodowym motocyklowym klubem stróżów prawa. Powstał wiosną 1974 roku w USA. Pierwsze spotkanie przyszłych założycieli polskiego oddziału Blue Knighst miało miejsce w latach 1995-1996. Obecnie klub zrzesza ponad 20 tysięcy członków z 29 krajów. Należy do niego 8 wrocławskich policjantów. Klub zrzesza mundurowych, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa na drodze.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: Blue Knighst Poland I

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości