Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem młodzieży akademickiej podczas imprez Juwenaliowych

Data dodania: 15 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Studenci ze wszystkich wrocławskich uczelni, jak co roku, przeszli ulicami miasta. Radosne święto obfitowało w kolorowe przebrania, hasła integracji i muzykę. To jednak jeszcze nie koniec atrakcji i nie koniec wzmożonej pracy wrocławskich policjantów, którzy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem uczestników tych radosnych wydarzeń. Funkcjonariusze od kilku dni zabezpieczają m.in. prewencyjne teren w rejonie odbywających się koncertów i licznych imprez towarzyszących, a także operacyjnie kontrolują miejsca, w których przemieszcza się najwięcej osób, by nie dopuść do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Wczoraj studenci utworzyli wielki korowód, który przeszedł ulicami Wrocławia. W tym roku studenci wyrażali intencję integracji ze studentami z innych krajów, a także manifestowali swoją radość z faktu studiowania i mieszkania w naszym mieście. Główne wydarzenia juwenaliowe odbyły się wczoraj na placu Wolności. Nastąpiło tam uroczyste przekazanie żakom kluczy do bram miasta. Studenci, po symbolicznym już objęciu władzy w mieście, przeszli ulicami Zamkową, Kazimierza Wielkiego, Mostem Grunwaldzkim, aż na skwer im. prof. Idaszewskiego na terenie Politechniki Wrocławskiej. Cały przemarsz zabezpieczali wrocławscy policjanci, pilnując aby studenci czuli się bezpiecznie i nie doszło do zagrożeń.

Praca policjantów związana z zabezpieczeniem imprez rozpoczęła się już na wiele dni przed ich rozpoczęciem. Funkcjonariusze opracowywali plany zabezpieczenia imprez oraz koncertów i przygotowywali się do działań. W zabezpieczeniu studenckich imprez, które potrwają jeszcze przez kilka dni, udział weźmie nawet kilkuset policjantów więcej, niż na co dzień.

Pochód sprawnie i bezpiecznie przeszedł ulicami Wrocławia. Utrudnienia dla ruchu kołowego były w tym czasie spore, ale jak na taką ilość uczestników marszu i tak minimalne, a drogi odblokowane zostały zaraz po przejściu ostatniego studenta. Żacy mogli spokojnie świętować i już teraz wiemy, że podczas imprezy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

Dziś, tak samo jak w dniach kolejnych, policjantów czeka praca przy zabezpieczeniu koncertów, które odbędą się na wrocławskich Polach Marsowych z okazji studenckiego święta.

sierż. Dariusz Rajski

 

 

Galeria