Ta strona używa plików cookie!
close

Licealiści mieli okazję przyglądać się pracy wrocławskich policjantów

Data dodania: 27 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I we Wrocławiu odwiedzili wrocławskich funkcjonariuszy w budynku Komendy Miejskiej. Zorganizowana wizyta była okazją, aby z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Uczniowie zobaczyli jak wygląda specjalistyczny sprzęt policyjny oraz dowiedzieli się kilku rzeczy dotyczących bezpieczeństwa.

22 marca miała miejsce w Komendzie Miejskiej niecodzienna wizyta. Grupa licealistów odwiedziła funkcjonariuszy, aby zobaczyć jak wygląda policyjna służba. Na początku spotkania uczniowie oglądali specjalistyczny wóz Żandarmerii Wojskowej, przeznaczony do pracy na miejscu zdarzenia. Auto wyposażone w przyrządy do zabezpieczania śladów przestępstw było pierwszą atrakcją przygotowaną przez policjantów. Następnie licealiści zostali zaproszeni przez funkcjonariuszy Wydziału Techniki Kryminalistycznej, którzy zaprezentowali walizkę policyjnego technika i sprzęt do zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Uczniowie dowiedzieli się czym różnią się od siebie ślady daktyloskopijne, traseologiczne i osmologiczne. Chętni mogli sobie nawet wykonać u techników pamiątkowe policyjne zdjęcie.

 

 

Kolejna część zajęć zrealizowana została w Wydziale Prewencji i Patrolowym. Uczniowie obejrzeli sprzęt służbowy w postaci kamizelek kuloodpornych, radiostacji, kajdanek, tarcz i kasków ochronnych. Część z wyposażenia można było przymierzyć. Uczniowie zaskoczeni byli jak zróżnicowana potrafi być służba w Policji, ile jest wydziałów oraz zespołów, realizujących różne zadania.

 

Policjanci oprócz rozmów dotyczących służby w Policji, rozmawiali również z uczniami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Funkcjonariusze zaznajomili uczniów z granicami wiekowymi odpowiedzialności prawnej oraz z niektórymi zganieniami z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Spotkanie wykorzystano również do ostrzeżenia uczniów przed szkodliwością zażywania dopalaczy, niebezpieczeństwami wiążącymi się z korzystaniem z sieci oraz poproszono rozwagę w ruchu drogowym, w drodze do i ze szkoły.

 

 

Galeria