Ta strona używa plików cookie!
close

"Bezpieczny Dzień Dziecka" z wrocławskimi policjantami

Data dodania: 1 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

1 czerwca - to święto każdego dziecka. Nie zapomnieli o tym wrocławscy policjanci, którzy wspólnie ze stowarzyszeniem Siemacha Spot oraz Centrum Handlowym Magnolia Park zorganizowali rodzinny piknik. Pogoda dopisała uczestnikom, tak samo dobrze jak frekwencja. Ta wspaniała impreza pn. „Bezpieczny Dzień Dziecka”, zaczęła się o godzinie 10:00, tak aby każdy młody mieszkaniec Wrocławia zdążył na nią dotrzeć. W jej trakcie, oprócz bardzo wielu atrakcji, dzieci mogły wziąć również udział w specjalnym Międzykulturowym Turnieju Piłki Nożnej. Na maluchy czekał także zabytkowy tramwaj Gustaw, którym mundurowi zabierali je na przejażdżkę ulicami miasta. Nie zabrakło także lodów, waty cukrowej i wspaniałych nagród oraz upominków, konkursów i quizów o bezpieczeństwie.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, przygotowali specjalne stanowisko prewencyjne, a w nim m.in. punkt znakowania rowerów. Tuż obok miasteczko rowerowe z torem przeszkód i gokartami. Było też stanowisko policyjnego technika kryminalistyki, gdzie każdy chętny wrocławianin, mógł zrobić sobie odcisk palca.

Maluchy chętnie wsiadały do policyjnych radiowozów, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz i usłyszeć dźwięk syreny. Policjanci z wrocławskiej drogówki, szczegółowo objaśniali zainteresowanym zasady bezpieczeństwa w ruchu, a pytań dzieci miały sporo. Dotyczyły one m.in. aspektów jazdy na rowerze lub quadzie, ale też znaków  drogowych i obowiązujących przepisów. Było to interesujące zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Mundurowi zajmujący się na co dzień profilaktyka społeczną, prowadzili specjalnie przygotowane quizy i konkursy o bezpieczeństwie, rozdając przy tym małym wrocławianom, całe mnóstwo ciekawych nagród. Nie zapomniano także o elementach odblaskowych, bo sporo dzieci o nie pytało, wiedząc jakie korzyści płyną z noszenia ich po zmroku.

Najmłodsi uczestnicy pikniku bardzo chętnie wsiadali do policyjnych aut i robiły sobie zdjęcia z mundurowymi. Ci starsi mieli za to bardzo dużo ciekawych pytań, na które policjanci z zainteresowaniem odpowiadali, udzielając profilaktycznych porad.

Ratownicy Medyczni  prezentowali wyposażenie karetki pogotowia i uczyli zasad pierwszej pomocy, a funkcjonariusze Straży Granicznej pokazali dzieciom robota do podejmowania materiałów niebezpiecznych i psa służbowego, który potrafi je odnaleźć. Natomiast jedna z wrocławskich firm tuningowych, zaprezentowała dzieciom auto rajdowe, którego wygląd budził emocje.

Sporą atrakcją był też rowerowo-gokartowy tor przeszkód. Każde dziecko, starające się o kartę rowerową, mogło pod okiem doświadczonych policjantów sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę. Maluchy skakały również ochoczo na rozstawionych z okazji ich święta, dmuchańcach.

Mali sportowcy rozegrali  Międzykulturowy Turniej Piłki Nożnej i po świetnej zabawie, odebrali z rąk policjantów medale oraz puchary. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za grę fair-play.

To wszystko nie byłoby możliwe bez dobrej współpracy wrocławskich policjantów ze stowarzyszeniem Siemacha Spot i Centrum Handlowym Magnolia Park oraz partnerami projektu m.in. Starostwem Powiatowym we Wrocławiu, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji, Pogotowiem Ratunkowym, Strażą Graniczną, a także firmami Supral i Logissmile.
 

ZKS KMP we Wrocławiu

 

 

 

Galeria