Bieżące informacje

Wrocławscy policjanci zabezpieczali piłkarskie derby na Stadionie Miejskim

Data publikacji 01.05.2021

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji, wsparci przez Oddział Prewencji Policji, dbali o bezpieczeństwo podczas dolnośląskich derbów piłkarskich. W rejonie obiektu przy al. Śląskiej 1 zgromadziły się osoby, które niestety nie przestrzegały obowiązujących przepisów wprowadzonych w celu ograniczenia transmisji koronawirusa. Mundurowi podczas prowadzonych działań wylegitymowali blisko 300 osób, nałożyli prawie 20 mandatów, a także będą prowadzić czynności wyjaśniające wobec ponad 250 osób pod kątem skierowania wniosków o ukaranie do sądu za popełnione przez nich wykroczenia.

Policjanci kolejny raz prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas rozgrywek piłkarskich odbywających się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Na murawie gospodarze z dolnośląskiej stolicy gościli piłkarzy z nieodległego Lubina. W związku z cały czas obowiązującymi przepisami epidemicznymi, mecz odbywał się bez udziału kibiców.

Ci jednak zgromadzili się w okolicy obiektu przy alei Śląskiej, a także w rejonie ulicy Królewieckiej, chcąc dopingować swoją drużynę. Tam też obecni byli wrocławscy funkcjonariusze, którzy pilnowali, aby nie doszło do naruszeń prawa. Niestety, nie wszyscy, którzy przyszli pod wrocławską arenę, stosowali się do obostrzeń, które mają na celu ograniczenie transmisji koronawirusa. Choroby, na którą tylko dziś zmarło ponad 400 osób, a nadal blisko 24 000 znajduje się w szpitalach w związku z zakażeniem i jego powikłaniami.

Funkcjonariusze wielokrotnie przypominali o przepisach i apelowali o rozejście się, a także zastosowanie się do obowiązku zachowania dystansu oraz zasłaniania ust i nosa.

Podczas prowadzonych działań wrocławscy funkcjonariusze wylegitymowali prawie 300 osób, wobec blisko 20 osób popełniających wykroczenie zastosowali postępowanie mandatowe, a także na podstawie zebranych materiałów sporządzą wnioski o ukaranie wobec ponad 250 osób, głównie w związku z popełnieniem czynu z art. 116 Kodeksu wykroczeń. Zabezpieczyli także obszerny materiał dowodowy zarówno fotograficzny, jak i wideo.

Czynności wykonywane przez policjantów miały na celu przede wszystkim troskę o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, a dzięki ich skutecznym działaniom nie doszło o ich naruszenia.

Kolejny raz funkcjonariusze przypominają, aby stosować się do przepisów oraz obowiązujących obostrzeń. Od każdego z nas zależy, jak długo będzie trwać epidemia. Jeśli uda się ograniczyć transmisję koronawirusa, właśnie poprzez przestrzeganie przepisów, tym szybciej wrócimy do stanu sprzed niej. Nie narażajmy siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia. Wirus nie wybiera. Może dopaść każdego, bez względu na wiek, czy stan zdrowia. Dlatego policjanci będą reagować zawsze, kiedy prawo nie będzie przestrzegane, właśnie po to, aby jak najmniej osób miało możliwość zakażenia się śmiertelną chorobą, która tylko w Polsce pochłonęła ponad 60 000 istnień.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Zdjęcia przedstawiają policjantów zabezpieczających mecz
  • Zdjęcia przedstawiają policjantów zabezpieczających mecz
  • Zdjęcia przedstawiają policjantów zabezpieczających mecz
  • Zdjęcia przedstawiają policjantów zabezpieczających mecz
  • Zdjęcia przedstawiają policjantów zabezpieczających mecz
  • Zdjęcia przedstawiają policjantów zabezpieczających mecz
Powrót na górę strony
Polska Policja