Bieżące informacje

Policyjny pilotaż rodzącej kobiety do szpitala zakończył się sukcesem. Na świat przyszedł Gracjan

Data publikacji 12.01.2021

Chwilę przed północą przy radiowozie wrocławskiej drogówki zatrzymał się kierujący Volkswagenem. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i poprosił policjantów o pomoc w szybkim przejeździe do jednego z wrocławskich szpitali. Jak się okazało, jego żona zaczęła rodzić. Policyjny pilotaż zakończył się sukcesem, a rodząca kobieta po kilku minutach trafiła pod opiekę medyków. Na świat przyszedł chłopiec i imieniu Gracjan.

Na ulicy Kochanowskiego przy radiowozie, zatrzymał się kierujący osobowym Volkswagenem. Wyraźnie zdenerwowany mężczyzna poinformował policjantów, że jego żona rodzi i potrzebują jak najszybciej dostać się do jednego z wrocławskich szpitali. Ten znajdował się po drugiej stronie miasta, bo na ulicy Borowskiej. Mężczyzna obawiał się, że nie zdąży na czas ze względu na znaczną odległość dzielącą ich od szpitala.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastową decyzję o eskorcie przyszłych rodziców do Szpitala na ulicy Borowskiej. Poinformowali zatem kierującego o środkach bezpieczeństwa, jakie musi zachować podczas przejazdu i przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych ruszyli w stronę szpitala. Przejazd do kliniki trwał zaledwie kilka minut.

Przyszła mama została przekazana w ręce medyków, a jej mąż podziękował mundurowym za pomoc. Mężczyzna zdradził jeszcze mundurowym, że na świat przyjdzie ich syn, który będzie miał na imię Gracjan.

Cała historia kończy się szczęśliwie i to nie pierwszy raz, kiedy policjanci biorą udział w tego typu przejazdach. Małemu Gracjanowi życzymy wszystkiego dobrego!

st. sierż. Paweł Noga

Powrót na górę strony
Polska Policja