Bieżące informacje

Zatrzymana za kradzież biżuterii i numizmatów z przesyłek pocztowych

Data publikacji 08.12.2020

Policjanci otrzymali sygnał o kradzieżach wartościowych przedmiotów z przesyłek jednego z operatorów pocztowych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego i trop zaprowadził ich do sortowni spółki. Po operacyjnych ustaleniach policjanci zatrzymali 54-letnią kobietę podejrzaną o kradzieże. W jej domu mundurowi zabezpieczyli monety kolekcjonerskie, zegarki, biżuterię i kilkanaście tysięcy złotych.

Przedstawiciel jednego z operatorów świadczących usługi pocztowe powiadomił wrocławskich policjantów o niepokojącej sytuacji. Z przesyłek w sortowni ginęły wartościowe przedmioty. Były to monety kolekcjonerskie, biżuteria i zegarki. Spółka wstępnie oszacowała też straty na kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek przystąpili do działań operacyjnych, mających na celu namierzenie sprawcy tych kradzieży. Ich działania zakończyły się zatrzymaniem trzech osób typowanych do tej sprawy. W domu jednej z osób, 54-letniej kobiety mieszkającej w powiecie strzelińskim, policjanci zabezpieczyli numizmaty, monety kolekcjonerskie, zegarki, karty podarunkowe i gotówkę w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Kryminalni sprawdzili też ślady prowadzące do punktów lombardowych i zabezpieczyli dokumenty transakcyjne wystawione na 54-letnią kobietę.

Zatrzymana przyznała się do dokonania kradzieży, a policjanci zabezpieczyli wszystkie przedmioty, których było aż 180 sztuk i dokładnie je skatalogowali. Dwie z monet wycenione zostały na kwoty około tysiąca złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kobiecie grozić może za ten czyn kara nawet do 5 pozbawienia wolności. Policjanci będą teraz sprawdzać, czy w kradzieże zamieszane były także inne osoby.

sierż. szt. Dariusz Rajski

  • Paragon wystawiony na kwotę 963 złotych i moneta leżąca na paragonie
  • Dwa pierścionki i inna biżuteria w czerwonych jubilerskich opakowaniach
  • Certyfikat wyrobu jubilerskiego, opisujący właściwości użytego diamentu
  • paragon na kwotę 1000 złotych oraz moneta leżąca na paragonie
  • Zabezpieczona gotówka - banknoty 200-złotowe oraz 100-złotowe
  • Zabezpieczona biżuteria: pierścionki i łańcuszki
Powrót na górę strony
Polska Policja