Utrudnienia na ulicy Świdnickiej - Bieżące informacje - KMP Wrocław

Bieżące informacje

Utrudnienia na ulicy Świdnickiej

Data publikacji 19.11.2020

Przed godziną 11.00 na ulicy Świdnickiej doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący Saabem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na jego tył. Kierujący Skodą w stanie niezagrażającymi życiu został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przed godziną 11.00 zostali skierowani przez dyżurnego do obsługi zdarzenia drogowego na ulicy Świdnickiej.

Ustalenie przebiegu zdarzenia nie było trudne. Kierujący osobową Skodą widząc nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany, postanowił umożliwić mu przejazd, zatrzymując swój pojazd. Całej tej sytuacji nie zauważył niestety kierujący Saabem, który nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na jego tył.

Kierujący Skodą 42-letni mężczyzna został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali w stanie niezagrażającym jego życiu. Konsekwencje tego zdarzenia będą zależne od obrażeń poniesionych przez poszkodowanego mężczyznę i długości jego ewentualnego pobytu w placówce medycznej.

Na chwilę obecną w miejscu zdarzenia drogowego jeden z pasów ruchu jest zajęty. Pamiętajmy, aby za kierownicą zachować skupienie i ostrożność. Dobiegający do nas sygnał pojazdu uprzywilejowanego powinien być dla nas równoznaczny ze zmniejszeniem prędkości i bacznym obserwowaniem otoczenia.

st. sierż. Paweł Noga

Powrót na górę strony
Polska Policja