Bieżące informacje

Policjanci apelują o odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych

Data publikacji 22.10.2020

Mając na uwadze rosnącą ilość osób zakażonych, aby jeszcze skuteczniej zwalczać epidemie koronawirusa, wrocławscy policjanci apelują o rozsądek i kontrolują przestrzeganie nakazów oraz obostrzeń przez mieszkańców. Pamiętajmy, że priorytetem dla wszystkich, powinna być ochrona zdrowia ludzkiego i nie może chodzić o to, czy dana osoba zostanie pouczona, otrzyma mandat albo uda jej się uniknąć kontroli. Fala zakażeń nie jest żartem i tylko wspólna odpowiedzialność za siebie oraz innych, może pozwolić nam bezpiecznie przetrwać ten niełatwy dla wszystkich czas.

Policjanci przypominają, że na terenie naszego kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią. Każdego dnia funkcjonariusze wyjeżdżając do służby sprawdzają, czy mieszkańcy Wrocławia i powiatu wrocławskiego stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Wszystkie czynności mundurowi podejmują z zachowaniem środków ostrożności i wykorzystaniem wyposażenia umożliwiającego zachowanie reżimu sanitarnego.

Funkcjonariuszy spotkamy w wielu miejscach publicznych m.in. komunikacji miejskiej, sklepach wielkopowierzchniowych, skwerach zielonych i parkach, ulicach, podwórzach lub targowiskach. Sprawdzać będą przede wszystkim, czy przebywające tam osoby zachowują dystans społeczny oraz stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. W tym trudnym dla wszystkich czasie, należy wykazywać się odpowiedzialnością nie tylko za siebie, ale także innych i podejmować najskuteczniejsze metody walki z pandemią.

Każdego dnia z głośników w pojazdach służbowych, usłyszymy też komunikaty o zasadach zachowania się w dobie epidemii koronawirusa. Ich celem jest stałe uświadamianie mieszkańców, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba podchodząca lekceważąco do obowiązujących obostrzeń i tym samym narażająca siebie oraz innych na utratę zdrowia i życia, może w indywidualnej sytuacji zostać pouczona, ukarana mandatem w wysokości do 500 złotych lub może być wobec niej skierowany wniosek o ukaranie do sądu lub sporządzona informacja do Sanepidu.

Zachowujmy się więc odpowiedzialne, by żyć bezpieczniej i swoją postawą oraz zachowaniem, każdego dnia przyczyniać się do ograniczania rozprzestrzeniania się COVID - 19.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Powrót na górę strony
Polska Policja