Bieżące informacje

Kierujący był nietrzeźwy i miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Data publikacji 15.10.2020

Kontrola pojazdu przy Dworcu Głównym zakończyła się zatrzymaniem 24-letniego kierującego. Mężczyzna podróżował z pasażerami i miał 0.8 promila alkoholu w organizmie. Nie powinien tego dnia wsiadać za kierownicę też z drugiego powodu – miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Grozić mu teraz może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wrocławskiego Wydziału Prewencji i Patrolowego pełnili poranną służbę w rejonie ul. Piłsudskiego. Przed godz. 7 nad ranem zauważyli małego Volkswagena w okolicy Dworca Głównego i zaczęli przyglądać się jego kierującemu. Policjanci zatrzymali auto do kontroli i już w pierwszych chwilach rozmowy, wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Okazał się nim być 24-latek, przewożący dodatkowo trzech innych pasażerów. Narażał więc na konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości nie tylko siebie, ale i pozostałych swoich pasażerów. Badanie policyjnym alkomatem wskazało, że ma on w organizmie 0.8 promila alkoholu.

Policjanci od razu wezwali na miejsce pomoc drogową, by ta usunęła auto z drogi i kontynuowali sprawdzenia. Szybko na jaw wyszedł fakt, że 24-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków. Mężczyzna popełnił zatem dwa przestępstwa: pierwsze z nich to prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a drugie – naruszenie sądowego zakazu. Czy poranna podróż była watra grożących teraz mężczyźnie konsekwencji karnych? Na to pytanie musiał sobie odpowiedzieć w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie spędził resztę dnia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić mu teraz może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Dariusz Rajski

Kliknij poniżej, aby obejrzeć spot profilaktyczny Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w serwisie YouTube.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja