Bieżące informacje

Wspólne działania prewencyjno-kontrolne policji i sanepidu w walce z COVID-19

Data publikacji 25.08.2020

Policjanci wspólnie z Inspektorami z Sanepidu przeprowadzili w miniony weekend kontrole w różnych miejscach użyteczności publicznej, mające na celu sprawdzenie czy przestrzegane są obostrzenia wprowadzone w naszym kraju związane z epidemią Covid -19. Kontrolowane były miejsca, gdzie organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, restauracje, sklepy, stacje czy środki transportu publicznego.

Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu w miniony weekend na terenie naszego województwa przeprowadzali kontrole w miejscach użyteczności publicznej. Naszym celem było sprawdzanie czy przestrzegane są obostrzenia związane z epidemią Covid-19. Kontrolowano głównie takie miejsca jak restauracje, sklepy, sale weselne, okale, gdzie odbywają się imprezy okolicznościowe, stacje, dworce czy środki transportu publicznego.

Kontrolujący sprawdzali, czy personel sklepów, jak i klienci stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa. Ponadto, odwiedzili imprezy weselne, gdzie również sprawdzali, czy goście i obsługa weselna stosują się do obowiązujących w tym zakresie przepisów.

Podczas tych wspólnych działań policjanci spotkali osoby, które pomimo zaleceń lekceważyły ten obowiązek. Wszyscy zostali pouczeni o zagrożeniu oraz o odpowiedzialności prawnej. Kilka osób ukarano mandatami za lekceważenie nakazów.

123

Wspólne działania prowadzone były na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca czy Oławy. Najbliższe dni przyniosą kolejne kontrole w innych punktach i też w innych miastach Dolnego Śląska.

Pamiętajmy, że wszystkie wprowadzone obostrzenia mają za zadanie minimalizację zagrożeń związanych z COVID-19. Stosowanie się do nich chroni nasze życie i zdrowie - to jest nasza wspólna sprawa.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
KPP w Bolesławcu
KPP w Oławie

Powrót na górę strony
Polska Policja